Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklobusy Orlických hor 2018

Při problémech se zobrazením stránky přejděte SEM

Orlické hory se mohou pochlubit sítí cyklobusů, která je svým rozsahem v republice ojedinělá. I letos se na svou cestu vydá 12 cyklobusových a 1 železniční linka vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích od 2. června do 30. září. 2018.

V roce 2018 zůstává linkové vedení podobné jako v minulém roce, došlo však k několika změnám: 

  • je zrušen spoj z Týniště nad Orlicí na Šerlich, náhradou lze použít vlak do Častolovic a dále cyklobus linky 5.
  • turistická linka do Pekla pojede pouze 2x denně (ruší se dopolední spoj)
  • V Rychnově nad Kněžnou nově zastavují všechny spoje na zastávce u železniční stanice. Naopak již nestaví u autobusového nádraží.
  • Rozšířen je letos provoz cyklobusů v sousedních regionech Železných hor a Českomoravského pomezí.

V průběhu sezóny je také potřeba počítat s několika uzavírkami, které se dotknou trasy či mírně pozmění jízdní doby.

Jízdné se platí dle tarifu IREDO. Pozor: přestupní jízdenky lze oproti dřívějším letům zakoupit pouze prostřednictvím čipové karty. Poplatek za přepravu kola činí 20 Kč. Kola jsou přepravovány ve vleku za autobusem (kapacita 32 - 50 jízdních kol). K delším výletům se může hodit zakoupení Jednodenní síťové jízdenky IREDO, platné po celý den ve většině autobusových vlakových spojů v Královéhradeckém a Pardubickém kraji (s výjimkou MHD ve větších městech a některých dálkových linek. (existuje v několika variantách, např. pro jednu osobu 160 Kč, či pro dva dospělé a až tři děti za 280 Kč)

cyklobus Orlických hor na Šerlichu

Nejoblíbenějším cílem turistů je Šerlich, kam směřuje většina cyklobusových linek. Vhodnými výchozími body je také Mezivrší (linky 6 a 7), či Červenovodské sedlo nedaleko Suchého vrchu (linky 11 a 12). 

 

Plakát s jízdními řády si můžete stáhnout na stránkách Euroregionu Glacensis.

 

Mapa zastávek cyklobusu (na červeně označených zastávkách zastavují pouze vybrané spoje):

 

Zobrazit místo CYKLOBUSY ORLICKÝCH HOR 2013 na větší mapě

 

LINKA Č. 1 (FIALOVÁ): Z Jaroměře a Nového Města nad Metují na Šerlich (v závorce za názvy zastávek čísla navazujících cyklotras)

7:20 12:05 Jaroměř, Josefov, Korunní hradby 11:20 16:50
 I  I Jaroměř, Svatopluka Čecha 11:18 16:48
 I  I Jaroměř, Tanex 11:16 16:46
7:30 12:15 Jaroměř, aut.st. (2) 11:15 16:45
 I  I Dolany, Čáslavky 11:11 16:41
 I  I Dolany 11:10 16:40
 I  I Dolany, Svinišťany 11:08 16:38
 I  I Velký Třebešov 11:06 16:36
7:50 12:35 Česká Skalice, nám. (4018) 11:03 16:33
7:54 12:39 Česká Skalice, Rozkoš (4055) 10.59 16:29
I I Provodov-Šonov, Provodov, náves (4055) 10:55 16:25
8:00 12:45 Provodov-Šonov, Šonov, hostinec (4058) 10:53 16:23
I Nové Město nad Metují, Vrchoviny, dolní 10:49 16:19
8:05 12:50   Nové Město nad Metují, žel.st. (4034) 10:47 16:17
8:24    odjezd vlaku směr Náchod   16:24
8:15 13:00  Nové Město nad Metují, žel.st. (4034) 10:46 16:16
 I I  Nové Město nad Metují, na Rychtě 10:45 16:15
8:25 13:10 Nové Město nad Metují, náměstí Republiky (4034) 10:43 16:13
x 13:40 linka 4 směr Peklo x x
8:25 13:10 Nové Město nad Metují, náměstí Republiky (4034) 10:43 16:13
 I  I Nové Město n. Met, na Žďáru 10:40 16:10 
 I  13:14  Ohnišov, Zákraví 10:38 16:08
 I  13:16 Bohdašín, Vanovka 10:37  16:07 
8:34 13:19  Ohnišov, U Jelena (4235) 10:36 16:06
 I  I Ohnišov, host. U Potoka 10:34 16:04 
8:40  13:25  Bačetín 10:30 16:00
8:41  13:26  Růžová linka směr Kounov - Šerlich -- --
-- -- Růžová linka směr Dobruška - Hradec Králové 10:30  16:00
8:41 13:26  Bačetín 10:29 15:59 
8:45 13:30   Bystré v Orl.h. 10:26 15:56
 I 13:32 Sněžné, Na Krahulci  10:23  15:53 
 I 13:33 Sněžné, odb. Dobřany  10:22 15:52 
 I  I Sedloňov, Gestra  10:21 15:51 
 I  I Sedloňov, U Bašků 10:20 15:50 
8:52  13:37 Sedloňov, hostinec (22, 4327) 10:18 15:48
 I  I Sedloňov, odb. Šerlišský mlýn (22) 10:16 15:46 
8:56  13:41 Deštné v Orl. h., odb Špičák (22, 4243) 10:14 15:44
 I  I Deštné v Orl.h., Jitřenka  10:13 15:43
9:00  13:45  Deštné v Orl.h., Národní dům (22,4246, 4328) 10:11  15:41 
 I  I Deštné v Orl.h., sjezdovka  10:09 15:39
9:05  13:50  Deštné v Orl.h., Zákoutí, hot. Orlice (22,4070)  I
9:15 14:00  Deštné v Orl.h, Šerlich, Masarykova chata (22,4071) 10:00  15:30
  14:30  Modrá linka směr Bartošovice - Pastviny     
10:15   linka 2 (hnědá) směr Orlické Záhoří - Zieleniec - Kudowa Zdr.    
10:00 14:00 autobus směr Orl. Záhoří - Neratov - Rokytnice (pouze pěší) -- --

Pěší turisté z Nového Města nad Metují mohou pro návrat z hor využít i linkového autobusu odjíždějícího ze Šerlichu v 17:19 (s přestupem v Deštném, Zákoutí) - příjezd do Nového Města nad Metují 18:16 (autobus zastavuje na všech nácestných zastávkách).

 

Tipy na cyklovýlety s linkou číslo 1:

Po stopách války 1866: Od autobusové zastávky v Šonově se vydáme po cyklotrase číslo 4058 na Dobenín s prastarým kostelem sv. Václava. Po prohlídce místa pokračujeme po Naučné stezce "Česká Skalice - Svinišťany - Josefov 1866" přes Kleny, Dubno, Českou Skalici, Miskolezy a Krabčice do Jaroměře. Délka 35 km, povrch: převážně silnice s malým provozem a široké zpevněné cesty

 

Přes bunkry do Pekla: Sedloňov - cyklotrasa 22 Polom - cyklotrasa 4214 Sněžné - křižovatka na Sněžné - cyklotrasa 4035 Doly - Holubí palouk - Peklo - cyklotrasa 4034 Nové Město nad Metují. Zajímavosti na trase: Bunkr Jaroslav, dělostřelecká tvrz Skutina, lidová architektura ve Sněžném, poutní místo Rokole, romantická údolí Olešenky a Metuje, restaurace v Pekle (dílo architekta Dušana Jurkoviče), zámek a renesanční náměstí v Novém Městě nad Metují. Z Nového Města nad Metují lze pokračovat po cyklotrase č. 4034 vzdáleně sledující tok Metuje až do Jaroměře. Délka 22 km, kromě počátečního úseku na Polom celá trasa z kopce (při prodloužení do Jaroměře 42 km).

 

Přes severní část Orlických hor na Dobrošov: Šerlich - cyklotrasa 4071 Šerlišský mlýn - Pod Sedloňovským vrchem - rozcestí Knížecí a Polomské - Číhalka - cyklotrasa 4035 Olešnice v Orlických horách - cyklotrasa 22 Dlouhé - Borová - Česká Čermná - odbočka ke srubu Kahan - pevnost Dobrošov - neznačená silnice Jiráskova chata na Dobrošově - cyklotrasa 4037 Jizbice - Lipí - Peklo, Bartoňova útulna - cyklotrasa 4034 - Nové Město nad Metují. Délka 42 km, povrch asfaltové komunikace s minimálním nebo nulovým provozem.

 

LINKA Č. 2 (HNĚDÁ) Z Nového Města nad Metují a Náchoda přes Polsko na Šerlich

8:05 Nové Město nad Metují, Náchodská 11:35
8:15 Nové Město nad Metují, žel.st. (4034) x
x Nové Město nad Metují, Na Rychtě (4034) 11:30
I Nové Město nad Metují, Malecí, nemocnice 11:28
I Nové Město nad Metují, Vrchoviny, rozc. 11:26
I Náchod, Staré Město, rozc. 11:19
I Náchod, Okresní úřad 11:17
8:30  Náchod, aut.st. (22,4095) 11:15 
8:45  Náchod, aut.st. (22.4095) 11:14
8:55  Kudowa Zdrój, dw.k. 11:04 
9:01  Lewin Klodzki 10:58 
9:07 Ludowe 10:52 
9:09  Zieleniec, Kozia Halla (4035,4071, czarny) 10:50 
9:16  Zieleniec, AWF 10:43 
9:19  Zieleniec (czarny, niebiesky) 10:40 
9:27  Lasówka, wieś (czarny) 10:32 
9:32 Mostowice (czarny, czerwony) 10:27
9:34  Orlické Záhoří, u kostela (22,4075,4307) 10:25 
10:13 autobus směr Neratov - Hanička - Rokytnice (pouze pěší) ....
9:38  Orlické Záhoří, Bedřichovka (22) 10:21 
9:45  Deštné v Orl.h., Šerlich, Masarykova chata (22,4071) 10:15 
10:00 cyklobusy směr Deštné - Nové Město n.M/Dobruška ...

 

Tipy na výlet pro cyklisty:

Přes Neratov na hřebeny Orlických hor: Z Orlického Záhoří vyjedeme po silnici (cyklotrasa č. 22) údolím Divoké Orlice přes vesničky Černá Voda, Nová Ves a Podlesí do Neratova se známým poutním kostelem. Po cyklotrase 4074 vystoupáme přes Vysoký Kořen, a Hadinec na rozcestí u Černodolské rezervace, odkud pokračujeme po "hřebenové" cyklotrase 4071 přes pevnost Hanička (nutno odbočit cca 0,5 km), Anenský vrch (na vrcholu rozhledna), Mezivrší, Pěticestí a Homoli na Velkou Deštnou, odkud sjedeme do sedla na Šerlichu. V pedálech máme 35 kilometrů a k návratu využijeme cyklobusu, nebo pokračujeme po některé z cyklotras dále do podhůří.

 

Putování po obou březích Divoké Orlice: Cyklobusem dojedeme do Lasówky, ze které se vydáme po silnici po polské, levostranné straně Divoké Orlice přes Mostowice, Rudawu a Poniatów do Niemojówa, kde řeku překonáme po hraničním mostě a dojedeme na okraj Bartošovic, odkud se dáme po silnici k Zemské bráně. Po cyklostezce č. 4071 pokračujeme do sedla pod Předním vrchem, odkud sjíždíme po silnici zpět do Bartošovic. Cestu proti proudu řeky tentokrát podnikneme po české straně okolo kostelů ve Vrchní Orlici a Neratovicích a přes Podlesí a Černou Vodu pokračujeme do Orlického Záhoří a na Bedřichovku, odkud nás čeká výjezd na Šerlich (56 km)

 

Tipy na výlet pro pěší turisty:

Do lázní Duszniki: cyklobusem dojedeme na zastávku Ludowe. Přejdeme silnici a širokou cestou stoupáme ke skupině stavení, u kterých se dáme doprava po červené značce. Ta nás dovede do centra městečka Duszniki Zdrój s pěkným náměstíčkem a řadou památek (navštívit můžeme např. papírenské muzeum). Lázeňským parkem s minerálními prameny pokračujeme do lázeňské části města s kolonádou, fontánou a restauracemi. Pokračujeme po červené značce (pozor na značení) vzhůru lesoparkem k samotám Kozia Halla a dále po silnici (stále po červené turistické značce), k hraničnímu přechodu u Číhalky. Přejdeme státní hranici a pokračujeme po žluté značce okolo chaty Číhalka do Olešnice v Orlických horách (13 km). Z Olešnice se vrátíme cyklobusem nebo linkovými autobusy.

 

K poutnímu kostelu v Neratově a na Anenský vrch: Cyklobusem do Orlického Záhoří, odtud linkovým autobusem v 10:13 do Neratova. Po modré turistické značce přes Vysoký Kořen (vyhlídka na Kralický Sněžník a Suchý vrch) a osadu Hadinec na rozcestí u Černodolské rezervace. Odtud po červené (možnost odbočit k pevnosti Hanička) na Anenský vrch s rozhlednou. Od rozhledny dále po hřebenové Jiráskově horské cestě okolo bunkru Průsek na Mezivrší a dále přes Komáří vrch (přírodní rezervace) na Pěticestí, kde můžeme získat základní občerstvení u srubu horské služby. Z Pěticestí si můžeme udělat odbočku ke Kunštátské kapli (0,5 km) a po návratu zpět na rozcestí sestoupíme po zelené značce do Orlického Záhoří, odkud odjíždí v 17:05 linkový autobus do Deštného v Orlických horách, kde navazují autobusy do Dobrušky a do Nového Města nad Metují.

 

Za památkami Levína a Olešnice: Cyklobusem dojedeme do městečka Lewin Klodzki se starobylým. ve svahu umístěným náměstím. Nejprve se vydáme po silnici směrem zpět k Náchodu, abychom si zblízka prohlédli impozantní železniční viadukt z počátku 20. stol. Po návratu na náměstí pokračujeme po silnici kolem kostela do osady Lasek Miejski s poutní kaplí a křížovou cestou. Po prohlídce stoupám dále přes pohraniční osadu Kociól na hraniční přechod, odkud dojdeme po žluté značce do Olešnice v Orlických horách. Po prohlídce náměstí (a případně též některého ze zdejších občerstvovacích zařízení) se vydáme po naučné stezce lehkého opevnění (pozor stezka je okružní - my se dáme z náměstí po silnici v jeho dolní části vlevo a po několika desítkách metrů vpravo) okolo školy ven z obce. Po loukách stoupáme na místo s pěknou vyhlídkou na Náchodsko, Stolové hory a Ostaš až na hřeben, kde naučnou stezku opustíme a dáme se kousek vlevo na širokou cestu, která nás rozptýlenou zástavbou osady Polom dovede do Sedloňova. Odtud nás domů zavezou linkové autobusy, či cyklobusy (délka 10 km, většinu trasy mírně do kopce). 


 

 

LINKA ČÍSLO 3 (RŮŽOVÁ): Z Hradce Králové  přes Třebechovice a Dobrušku na Šerlich 

7:28 12:15 Hradec Králové, Terminál HD 11:25 16:55 
7:40 12:25 Blešno, obecní úřad (4263) 11:13 16:38
7:50 12:35 Třebechovice pod Orebem, Masarykovo nám. (222,......) 11:05  16:31 
I 12:41 Ledce (222,4166,4262) 10:59 16:25 
I 12:46 Očelice (222,4167) 10:55  16:21
8:15 13:00 Opočno nám. (222,4349) 10:48  16:15
8:30 13:15  Dobruška, aut.st. (4235) 10:42 16:09
 I  I Dobruška, Laichterova  10:38 16:06 
 I  I Val, Provoz 10:35  16:04 
 I  I Bačetín, Brtva  10:32 16:02
8:40 13:25  Bačetín  10:30 16:00 
     Linka č. 1 (fialová) směr Nové Město - Česká Skalice 10:30  16:00 
8:41  13:26 Linka č. 1 (fialová) směr Bystré - Sedloňov - Šerlich    
8:41 13:26   Bačetín 10:29  15:59 
 I Bačetín, odb. Sudín 10:28 15:58 
 I  I Bačetín, Sudín, Mléčná farma 10:27  15:57 
8:44 13:29 Kounov, hostinec 10:25 15:55 
 I  I Kounov, Rozkoš 10:23  15:53 
 I  I Kounov, Rozkoš, Olšiny 10:22 15:52 
 I  I Kounov, Hluky  10:21  15:51 
 I  I Kounov, Šediviny, odb. Prázova bouda 10:19  15:49 
 I  I Kounov, Šediviny, Panská cesta  10:18  15:48 
 I  I Kounov, Šediviny, u Bláhovců  10:17 15:47
 I 13:38 Deštné v Orl.h., Plasnice (4243) 10:15 15:45 
8:54  13:39 Deštné v Orl.h., odb. Špičák (22, 4243) 10:14  15:44 
I  I Deštné v Orl.h., Jitřenka 10:13  15:43
8:58 13:43 Deštné v Orl. h., Národní dům (22, 4246, 4328) 10:11 15:41 
 I  I Deštné v Orl.h., sjezdovka (22) 10:09  15:39 
9:03 13:48 Deštné v Orl.h, Zákoutí, hot. Orlice (22, 4070) I I
9:15 14:00 Deštné v Orl.h., Šerlich, Masarykova chata (22,4071) 10:00 15:30 
10:15    linka 2 (hnědá) směr Orl. Záhoří -Zieleniec - Kudowa Zdrój - Náchod  -- --
  14:30  linka 12 směr Bartošovice - Žamberk  -- --
10:00 14:00 autobus směr Orl. Záhoří - Neratov -Hanička - Rokytnice (jen pěší)  ....  ....

 

 

Tipy na výlet pro cyklisty:

Velké putování ze Šerlichu do Hradce (100 km): po hřebenové cyklotrase č. 4071 přes Velkou Deštnou, Pěticestí a Anenský vrch k pevnosti Hanička, odtud po silnici do Rokytnice v Orlických horách. Z Rokytnice po cyklotrase 4076 do Nového Dvora, dále po cyklotrase č 4075 (z větší částí údolím Zdobnice do Rybné nad Zdobnicí a dále do údolí Divoké Orlice do Litic nad Orlicí a poté po cyklotrasách sledující více či méně tok Divoké Orlice přes Potštejn, Kostelec nad Orlicí, Častolovice, Týniště nad Orlicí, Štěpánovsko, Běleč nad Orlicí a Svinary do Hradce Králové

 

TRASA Č. 10 (AZUROVÁ): Z Nového Města nad Metují do Pekla V provozu pouze v červenci a srpnu!!

Návazné autobusové spoje Náchod - Nové Město nad Metují (POUZE PRO PĚŠÍ)
13:15 17:15 Náchod, aut.st. 14:45 18:45
13:30 17:30 Nové Město n.Met, Na Rychtě 14:29 18:29
linka 4 (azurová)
13:40 17:40 Nové Město n.Met, nám Republiky 14:18 18:18
13:45 17:45 Nové Město nad Metují, Na Rychtě 14:16 18:16
13:47 17:47 Nové Město nad Metují, Sokolská 14:14 18:14
13:49 17:49 Jestřebí, Liščí bouda 14:12 18:12
13:55 17:55 Jestřebí, Peklo 14:05 18:05

 

 

LINKA ČÍSLO 4 (SVĚTLE ZELENÁ): Z Nového Města nad Metují a Náchoda přes Olešnici na Šerlich

 

7:25 .... Nové Město nad Metují, Náchodská  .... 16:45 
7:30  ....  Nové Město nad Metují, Na Rychtě  .... 16:40 
7:32  .... Nové Město nad Metují, Malecí nem.  ....  16:38 
7:34 ....  Nové Město nad Metují, Vrchoviny, rozc. ....  16:36 
7:41  ....  Náchod, Staré Město, rozc. ....  16:29
7:43  ....  Náchod, Okresní úřad ....  16:27
7:45  ....  Náchod, aut.st. ....  16:25
8:15    cyklobus směr Adršpach - Pomezní boudy  - -
8:15   cyklobus Kladským pomezím směr Karlów (Polsko) 12:15  -
8:00 12:30  Náchod, aut.st.  11:20  16:20 
I I Náchod, okresní úřad  11:18  16:18 
I Náchod, Školy TGM  11:16  16:16 
8:06 12:36  Náchod, nemocnice  11:14  16:14
8:10  12:40  Náchod, Lipí  11:10  16:10 
8:14  12:44 Náchod, Jizbice 11:06  16:06 
8:17  12:47  Náchod, Dobrošov 11:02  16:02 
8:22 12:52  Česká Čermná  10:58  15:58 
8:27  12:57  Borová  10:53  15:53 
Borová, U Jedle 10:50  15:50 
8:40  13:10 Nový Hrádek, nám  10:45  15:45 
Nový Hrádek, odb. Doly  10:41 15:41
I Janov, Tis, Gestra CZ  10:39  15:39 
8:45  13:15  Janov, Tis, odb. Sněžné 10:38  15:38 
Nový Hrádek, Rzy, U Pařízků 10:36  15:36 
I Nový Hrádek, Rzy, U Andršů 10:34  15:34 
8:51 13:21 Nový Hrádek, Rzy, u vil odb. Dlouhé  10:32 15:32 
 I Olešnice v Orl.h, dolní 10:29  15:29 
9:00 13:30 Olešnice v Orl.h., nám 10:27 15:27
9:02 13:32 Olešnice v Orl.h.,SKI-areál 10:23 15:23
9:04 13:34 Sedloňov, Polom, odb. Sněžné 10:21 15:21
9:06 13:36 Sedloňov, Polom 10:20 15:20
9:09 13:39 Sedloňov, hostinec 10:18 15:18
I I Sedloňov, odb. Šerlišský mlýn 10:16 15:16
9:13 13:43 Deštné v Orl.h., odb. Špičák 10:14 15:14
I I Deštné v Orl.h., Jitřenka 10:13 15:13
9:17 13:47 Deštné v Orl.h., Národní dům 10:11 15:11
I I Deštné v Orl.h., sjezdovka 10:09 15:09
9:20 13:50 Deštné v Orl.h., Zákoutí, hot. Orlice I I
9:30 14:00 Deštné v Orl.h., Šerlich, Masarykova ch. 10:00 15:00

 

TIP! Pěší turisté mohou pro návrat z hřebenů Orlických hor využít též autobusu v 17:19 ze Šerlichu s přestupem v Novém Městě nad Metují nad Metují, na Rychtě (18:15/18:29) - příjezd do Náchoda 18:45

LINKA ČÍSLO 8 (MODROFIALOVÁ) Chrudim - Pardubice - Třebechovice pod Orebem - Dobruška - Šerlich

 

7:15 Chrudim, aut.st. 14:25
7:45 Pardubice, aut.nádr. 14:10
7:55 Pardubice, Dubina, centrum 14:03
8:00 Sezemice, pošta 13:58
8:05 Rokytno 13:53
8:10 Býšť, škola 13:49
8:15 Býšť, Bělečko 13:45
8:20 Třebechovice pod Orebem, Krňovice 13:40
8:35 Třebechovice pod Orebem, Masarykovo nám 13:35
8:41 Ledce 13:27
8:46 Očelice 13:23
9:00 Opočno, nám 13:16
9:15 Dobruška, aut.st 13:10
I Dobruška, Laichterova 13:06
9:25 Bačetín 12:58
9:28 Kounov, hostinec 12:55
I Kounov, Hluky 12:51
9:37 Deštné v Orlických horách, Plasnice 12:45
9:38 Deštné v Orlických horách, odb. Špičák 12:44
9:42 Deštné v Orlických horách, Národní dům 12:41
I Deštné v Orlických horách, lanovka 12:39
9:45 Deštné v Orlických horách, Zákoutí, hot. Orlice I
9:55 Deštné v Orlických horách, Šerlich, Masarykova chata 12:30
10:00 autobus směr Orl. Záhoří - Neratov - Bartošovice v Orlických horách - Hanička - Rokytnice v Orl. horách (pouze pěší)  

 

LINKA ČÍSLO 5 (ORANŽOVA): Z Častolovic, Kostelce nad Orlicí,  a Rychnova na Šerlich

             
  7:48   Častolovice, žel.st.     15:05
... 7:58 .... Kostelec n. Orl., nám.  .... .... 14:54
.... 8:02  .... Doudleby n.Orl., u váhy  .... ....  14:48
.... 8:11  .... Vamberk, nám  .... ....  14:44
.... 8:14  .... Lupenice  .... ....  14:39
.... 8:20  .... Rychnov nad Kněžnou, žel.st. ....  ....  14:34
... 8:35   linka 10 (šedá) směr Rokytnice - Mezivrší      
.... 8:35 12:05 Rychnov nad Kněžnou, žel.st. ....   11:45 14:29
.... 8:43 12:15 Solnice, nám. ....  11:36 14:22 
.... 8:49 12:20 Kvasiny, konzum ....  11:30 14:16
.... 8:57 12:27 Skuhrov nad Bělou, nákupní středisko ....  11:23  14:10 
.... 9:28 12:57 Deštné v Orl.h., sjezdovka 9:53  11:00  13:48
.... 9:30 12:59 Deštné v Orl.h., Zákoutí, hot. Orlice I ....  I
.... 9:40 13:07 Deštné v Orl.h., Šerlich, Masarykova chata 9:45  ....   13:20

 

 

LINKA ČÍSLO 11 (ŽLUTÁ): POORLIČÍM NA SUCHÝ VRCH

7:30 Rychnov nad Kněžnou žel.st. .... 13:03
7:45 Vamberk, nám. .... 12:53
7:55 Rybná nad Zdobnicí, u kostela .... 12:45
8:18 Žamberk, aut.st. .... 12:31
8:23 Lukavice, ObÚ ....  x
8:35 Letohrad, aut.st ....  x
8:43 Mistrovice, host. ....  x
9:05 Jablonné nad Orlicí, aut.st. ....  12:13
9:23 Orličky, odb. Suchý vrch (810 m n.m.) ....  12:00
9:30 linka č. 11 (červená) směr Králíky - Dolní Morava    

 

Tipy na výlety pro pěší:

Hřebenovkou Suchého vrchu (11 km) Od zastávky autobusu v Červenovodském sedle (Orličky odb. Suchý vrch) se dáme po zelené značce na rozcestí Hvězda. Z něj pokračujeme po červeně značené Jiráskově horské cestě přes Suchý vrch (Kramářova chata a rozhledna), Bradlo (s vrcholovou rulovou skalkou), dělostřeleckou tvrz Bouda (možnost prohlídky s průvodcem) do Mladkova k železniční zastávce, odkud se vrátíme domů vlakem (případně z 1 km vzdálené zastávky v centru Mladkova autobusem).

 

LINKA ČÍSLO 6 A 7 Z Jablonného/Holic přes Rokytnici a Mezivrší na Šerlich

....  7:35 Holice, ZŠ 7:20 .... ....   .....
....  7:50 Borohrádek, aut.st. 7:10 ....  ....  17:49 
....  8:00 Častolovice, nám 7:00 ....   .... 17:39 
....  8:10 Kostelec nad Orlicí, náměstí .... ....  ....  17:34 
....  8:15 Doudleby nad Orlicí, u váhy .... ....  .... 17:29 
....  8:20 Vamberk, nám .... ....   .... 17:25 
.... 8:30 Rychnov nad Kněžnou, žel.st. .... .... .... 17:17
  8:35 linka 5(zelená) směr Deštné v Orlických horách - Šerlich        
.... 8:37 Rychnov nad Kněžnou, žel.st .... ....  ....  17:12 
....   8:50 Javornice, u sokola .... ....  ....  16:58 
.... 9:01  Slatina nad Zdobnicí, škola .... .... .... 16:51 
8:10 x Jablonné nad Orlicí, aut.st. .... 7:49  ....  x
8:35  Letohrad, aut.nádr. .... .... 
8:43 x Lukavice, ObÚ .... x ....  x
9:05  Žamberk, aut.nádr. .... 7:29  ....  x
9:17 x Kunvald, pošta .... x .... x
x x Kameničná, u Veverků .... 7:17 .... x
x 9:11 Pěčín, hostinec ... 7:11 .... 16:42
9:05  9:18  Rokytnice v Orlických horách, žel.st. .... 7:05 ....  16:35 
8:29 8:29 příjezd vlaku od Doudleb nad Orlicí        
9:10   odjezd vlaku směr Doudleby nad Orlicí        17:29
9:40 9:23  Rokytnice v Orlických horách, žel.st. .... ....  12:00  16:35 
I 9:28 Rokytnice v Orlických horách, odb. Říčky .... ....  I 16:31 
x 9:35  Říčky, Perla .... ....   x 16:24 
9:55 9:45 Říčky, Mezivrší  .... ....  11:45 16:17 
10:10  9:57  Orlické Záhoří, u kostela  .... ....  11:25  16:05 
10:25    hnědá linka směr Zieleniec - Kudowa Zdrój        
10:25 10:10 Deštné v Orl.h., Šerlich, Masarykova chata  .... ....   11:10 15:54 
.... 10:20 Deštné v Orl.h., Zákoutí, hot. Orlice .... .... .... 15:45

 

Tip na výlet pro cyklisty: 

Orlická Odyssea (velké putování údolím obou Orlic) (délka 85 km). Z Mezivrší se vydáme po asfaltové hřebenové "bunkrovce" s výhledy do kraje na Pěticestí (občerstvení ve srubu HS). Zde můžeme zanechat kola a udělat si krátký pěší výlet ke Kunštátské kapli a zpět. Po návratu na Pěticestí nás čeká táhlý sjezd do Orlického Záhoří (cyklotrasa 4307). Ze Záhoří pokračujeme po silnici podél toku Orlice do Bartošovic (můžeme si vybrat, zda se dáme po české straně přes Černou Vodu a Neratov se známým kostelem a nebo po klidnější a ještě řídčeji osídlené polské straně údolí kolem kostelíku v Rudawě). z Bartošovic se dáme po české straně řeky k Zemské bráně, místu kde si Divoká Orlice proráží cestu masivem Orlických hor do vnitrozemí. Tady Divokou Orlici na chvíli opustíme a dáme se přes osadu Čihák s turistickou chatou do Českých Petrovic. Cyklotrasou 4077 sjíždíme zalesněným údolím Orličky k vodám Pastvinské přehrady. Odsud se budeme držet cyklotrasy 4073 více či méně sledující břehy Pastvinské přehrady i níže položené vyrovnávací přehrady Nekoř. Kde se s Divokou Orlicípro dnešek  rozloučíme. Z Nekoře se vydáme po cyklotrase 4074 přes Šedivec (velký pozor dáme při přejíždění frekventované silnice) do Letohradu, kde můžeme v případě dostatku času navštívit rozsáhlé Muzeum řemesel. Teď budeme pokračovat opět podél Orlice, tentokrát však podél Orlice Tiché.  Cyklotrasa (a posléze i cyklostezka) 4048 nás povede podél řeky přes Hnátnici, Lanšperk (můžeme si udělat odbočku ke zřícenině hradu) a Černovír do Ústí nad Orlicí. Z Ústí nad Orlicí pokračujeme stále podél řeky po cyklotrase 4061 do Brandýsa nad Orlicí a Chocně, odkud se vrátíme domů vlakem.

 

 LINKA ČÍSLO 12 (ČERVENÁ): Z Litomyšle a Ústí nad Orlicí pod Kralický Sněžník

7:15 Litomyšl, aut.nádr. 18:35
x Litomyšl, zámek 18:32
7:28 Sloupnice, Transformátor x
7:50 Ústí n.Orl., aut.nádr. x
8:00  Dlouhá Třebová, jednota x
8:05 Česká Třebová, Primona x
8:15  Česká Třebová, Terminál J. Pernera 18:20
8:25  Třebovice v Čechách, rozc. k nádr. 18:09
8:29 Damníkov, u Vondráčků 18:05
8:35 Rudoltice, křiž I-13 17:59
8:45 Lanškroun, aut.nádr. 17:55
8:55 Horní Čermná, Nepomuky 17:40
I Výprachtice, Halda 17:36
9:05  Výprachtice, škola 17:33 
9:10 Výprachtice, hoblovna Pod Převáží 17:29
9:14 Čenkovice, u parkoviště I
9:15 Čenkovice, ObÚ 17:25
9:30 Orličky, odb. Suchý vrch 17:20
9:40 Červená Voda, Perla 09 17:08
9:50 Králíky, aut.st. 17:00
I Králíky, Červený Potok, u kostela 16:54
10:01 Dolní Morava, obchod 16:49
I Dolní Morava, lesní správa 16:47
10:05 Dolní Morava, konečná 16:45

 

LINKA ČÍSLO 9 (MODRÁ A TMAVĚ ORANŽOVÁ): Z Litomyšle a Lanškrouna přes Zemskou bránu na Šerlich

 

Pravidelný jízdní řád:

... 7:00 Litomyšl, aut.nádr. 16:30  .... 
... 7:08  Cerekvice nad Loučnou, rozc. 0.1 16:23  .... 
... 7:11 Hrušová 16:20 ...
... 7:30 Vysoké Mýto, autobusové nádraží 16:12 ...
... 7:50 Choceň. žel.st 16:00 ...
... 8:03 Brandýs nad Orlicí, náměstí x ...
7:00 x Lanškroun, aut.st. x 17:45
7:12 Třebovice, rozc. k nádr x 17:35
7:22 x Česká Třebová, Terminál J. Pernera x 17:25
-- -- linka 12(červená) směr Litomyšl -- 18:20
7:30 Česká Třebová, Terminál J. Pernera  17:23 
7:35 Česká Třebová, Parník, škola  17:18 
7:40 Dlouhá Třebová, jednota  x 17:14 
7:45 Ústí n. Orl. II. sídliště  17:10
7:50 x Ústí n. Orl., aut.nádr.  x 17:05
8:00 Ústí n. Orl., aut.nádr.   17:03
8:13 Dolní Dobrouč, Šejv 16:54
8:30 Letohrad. aut.nádr.  16:47 
8:38 x Nekoř,dol. u mostu 16:38 
x 8:15  České Libchavy, jednota  15:40 
x 8:20  Hejnice, náměstíčko  15:35 
x 8:30  Žamberk, aut.nádr. 15:25  x
  9:05 linka 9 (světle zelená): směr Rokytnice v Orl.h., Mezivrší - -
x 8:40 Žamberk, aut.nádr. 15:24 x
8:50 8:55  Pastviny, křiž 16:28 
8:55 9:00  Klášterec n. Orl., ZŠ 16:25
9:03 9:08 České Petrovice, křiž. na Adam 16:17 
9:11 9:16  Klášterec n. Orl., chata Čihák 16:11 
9:21 9:26  Bartošovice v Orl.h., Obecní úřad 15:04  16:04
9:30 9:35  Bartošovice v Orl.h., Neratov 14:55 15:55 
I Bartošovice v Orl.h., Nová Ves, ch. Orlice 14:50  15:50 
I I Bartošovice v Orl.h., Nová Ves 14:47 15:47
9:47 9:52 Orlické Záhoří, u kostela 14:40 15:40
10:25 10:25 hnědá linka směr Zieleniec - Kudowa Zdrój - Náchod - -
I I Orlické Záhoří, Bedřichovka 14:36 15:36
10:00 10:05 Deštné v Orl.h., Šerlich, Masarykova chata 14:30 15:30
10:00 - odjezd linek směr Deštné - Náchod/Nové Město/Dobruška - -

 

Souhrnný jízdní řád autobusů (cyklobusů i běžných linek) z Deštného v Orlických horách na Šerlich platný pro soboty, neděle a státní svátky od 2. června do 30. září 2018:

Deštné v Orl.h,, odb. Špičák 8:16 8:54 8:56 .... 9:13 .... 9:38 10:16
Deštné v Orl.h., Jitřenka 8:17 I I .... I .... I 10:17
Deštné v Orl.h., Národní dům 8:19 8:58 9:00 9:04 9:17 .... 9:42 10:19
Deštné v Orl.h., sjezdovka 8:21 I I 9:06 I 9:28 I 10:21
Deštné v Orl.h., Zákoutí, hotel Orlice 8:33 9:03 9:05 9:08 9:20 9:30 9:45 10:28
Deštné v O.h., Šerlich, Masarykova chata 8:40 9:15 9:15 9:14 9:30 9:40 9:55 10:36
 
Deštné v Orl.h., odb. Špičák .... 13:39 13:41 13:43 .... 16:22 .... .....
Deštné v Orl.h., Jitřenka .... I I I .... 16:23 .... ....
Deštné v Orl.h., Národní dům .... 13:43 13:45 13:47 .... 16:26 .... ....
Deštné v Orl.h., sjezdovka 12:57 I I I .... 16:29 .... ....
Deštné v Orl.h., Zákoutí, hotel Orlice 12:59 13:47 13:50 13:50 15:45 16:31 16:32 ....
Deštné v O.h, Šerlich, Masarykova chata 13:07 14:00 14:00 14:00 15:54 .... 16:39 ....


SCHÉMA VÍKENDOVÉ DOPRAVNÍ OBSLUŽNOSTI V REGIONU

V době, kdy nejezdí cyklobusy, mohou pěší turisté využít pravidelných autobusových spojů. Místa, která obsluhuje hromadná doprava i o víkendu, prozradí následující mapa
modře jsou značeny páteřní zastávky či linky (o víkendu více než 5 spojů denně v každém směru), dále jdou barvy jako na semaforu zelená (o víkendu 3-4 páry spojů), žlutá (o víkendu cca 2 páry spojů), červená (méně než 2 páry spojů či provoz jen v jednom z víkendových dní). Šedá značí zastávky či úseky obsluhované pouze po vybranou část roku (skibusy, cyklobusy)